trende

Atache Purifying Peel

Atache Purifying Peel

. Avrupa’da 38 ülkede kullanımda olan ve efektif sonuçları ile ünlü Atache Akne Protokolü nün temel ürünü olan “Purifying Peel” , lipozom teknolojisine sahip, 4 mevsim kullanılabilen ve kimyasal peeling işlemi sırasında 0,25mm dermapen ile kullanılabilen dünyaca ünlü kimyasal peeling‘dir. Atache Purifying Peel, 60ml’lik cam şişede sunulur. Her işlemde 1,5ml kullanılır ve bir şişesi 40 kullanımlıktır. Purifying Peel, Atache Akne Protokolü’nün ana ürünüdür.

Bu ürün sadece profesyonel kullanım içindir. Sadece eğitimini almış, Dermic+ sertifika sahibi uzmanlar tarafından kullanılabilir.

Atache Purifying Peel (Akne Protokolü) Nedir?

Atache Akne Protokolünde uygulanan, Purifying Kimyasal Peeling, cilt bakımında akne tedavisi uygulamalarında, anında sonuç veren ve güvenli kullanımı garanti eden bir kimyasal peeling sistemidir.

Neler Tedavi Edilebilir?

Akneli, yağlı, yağlanmaya eğilimli, gözenekli, akne ve yara izleri olan, skarlı ciltlerin tedavisinde Atache Purifying Peel kullanılır.

İşlem sonrasında beklenebilen durumlar nelerdir?

Yağlı ve akne eğilimli ciltlerde yağ salgısını düzenlemek ve keratinizasyonu kontrol etmek için çeşitli asitler ve retinolden formüle edilmiş yüzeysel, arındırıcı DermoPeel kimyasal tedavisi sonrası ciltte 1 yada 2 gün hassasiyet ve cildin pul pul dökülmesi olabilir. Yeni jenerasyon kimyasal peeling Atache Dermic serisi, cildi tahriş etmeden, anında gözeneklerinizi sıkılaştırarak, sivilcelerinizi kurutarak, cildi yumuşatarak ve ince çizgileri azaltarak daha sağlıklı ve genç görünmenizi sağlar. Dokuyu, hücre döngüsünü, cildin nem tutmasını ve kollajen üretimini iyileştirirerek cildi tazeleyerek canlandırır.

İşlem öncesi ve sonrasında nelere dikkat edilmelidir?

– Dermıc Plus, Purifying Peel uygulama sonrası en az 30SPF faktörlü güneş kremi kullanmak gerekir. Tedavi sonrası cilt renginin koyulaşması, işlem sonrasında güneşten korunmaya özen göstermeyen kişilerde görülür.

– Cildinizi nemsiz ve kuru bırakmayın. Yüksek oranda hyaluronik asit içeren nemlendirici kullanmaya özen gösterin. Bu anlamda daha derin bir etki için serum formunda nemlendirme kullanırsanız, cildinizi yağlandırmadan su seviyesini yükselterek daha çabuk sonuç alırsınız. (Atache, Lift Therapy serisinin “Sublime Lift Night Serum” ürünü %7 oranında yüksek ve düşük moleküler ağırlıklı hyaluronik asit içerir.

– Tedaviden 2-3 hafta önce bronzlaşmaktan kaçınmalısınız. Buna solaryum kullanılması da dahildir çünkü yapay UV radyasyonuna maruz kalmak cilde önemli ölçüde zarar verebilir.

– Uygulama öncesi sonrası erkeklerin 2 gün traş olmaması, kadınların 1 gün makyaj yapmaması önerilir. Cildi kağıt havlu ile tamponlayarak hassas şekilde kurulamak, cildi her türlü tahriş edecek işlemlerden korumak gerekir.

– Kimyasal peeling işleminden sonra cildinizde biraz hassasiyet olabilir ve sıcak su cildinizi rahatsız edebilir, iltihaplanmaya da neden olabilir o nedenle yüzünüzü soğuk suyla yıkayın ve daima cildinizi kurulayın ovmayın!

– Ter cildi tahriş edebilir, cildiniz iyileşene kadar spa, havuz, aşırı egzersiz ve güneşten uzak kalın.

– Pullanan ve soyulan cildi koparmaktan veya soymaktan ve soyucu işlemlerden (kese,peeling) kaçının. Cildin doğal soyulma sürecine müdahale etmek yara izlerine ve lekelenmeye yol açabilir. Bu durum geçici bir pullanmadan daha kötüdür, pullanmanın yüzeyde daha az görünmesi için bol bol nemlendirici kullanmak gerekir.

– Epilasyon ve depilasyon uygulamaları işlemden 1 hafta öncesinde ya da işlemden sonra 2 hafta bekleyip yapılmalıdır.

Hangi durumlarda uygulanmaz?

Kompozisyon:
  • Lactic Acid 5 %
  • Azelaic Acid 3 %
  • Malic Acid 3 %
  • Salicyclic Acid 2 %
  • Retinol 0.2 %
Dört mevsim uygulanabilir.
İşlemde dermapen kullanabilirsiniz.

Atache Akne Protokolü’nün tüm ürün ve maliyet listesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Whatsapp
Divamed Kozmetik
Divamed Kozmetik
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?