trende

Kimyasal Peeling Dosyası

Kimyasal Peeling Nedir?

  Kimyasal Peeling, son yılların en gözde, ilgi gören cilt yenileme ve canlandırma işlemlerinden biridir. Cildi derinlemesine temizleyen, lekelerin ve aknelerin tedavisinde önde gelen uygulamalardandır. Yılların getirdiği kırışıklıklara karşı, nem ve yağ kontrolü ile cildin renk eşitsizliğini düzenleyen profesyonel bir işlemdir. Cildinizin daha canlı, pürüzsüz ve genç bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır.

  Kimyasal Peeling aynı zamanda “kimyasal soyma” işlemi olarak da bilinmektedir. Bu işlem derideki ölü dokuları cildinizden temizleyerek canlılık ve parlaklık kazandıracaktır. Ameliyatsız, kozmetik bir işlemdir. Uygulama alanları; boyun, yüz ve el bölgelerinde asidik formülasyon ile kimyasal karışımları kombinleyerek ihtiyaç duyulan bölgeye ve cilt yapısına uygun bir şekilde tedavi edilir. Sıklıkla glikolik asit, salisilik asit, laktik asit gibi asitlerin kullanıldığı ajanlar tercih edilmektedir. Bu sayede ciltte kontrollü hasar oluşturarak cildin yüzeyindeki ölü hücreyi soyma işlemi ile temizleyerek cildin ihtiyacı olan amaca ulaşılmaktadır.

Kimyasal peeling ile hangi cilt sorunları tedavi edilir?

 Kimyasal Peeling uygulamasını yapabilecek estetisyen seçiminin önemi ile beraber cilt tipinin ve ihtiyaç duyulan tedavinin teşhisinde bu işlemde önemli rol oynamaktadır.

Akne Tedavisinde : Atache Dermic+ Purifying Peel

Leke Tedavisinde : Atache Dermic+ Lightening Peel

Anti-aging : Atache Dermic+ Corrective Peel

Whatsapp
Divamed Kozmetik
Divamed Kozmetik
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?